דולה בצפון – ליווי הריון ולידה

דולה היא תומכת הריון ולידה. היא הוכשרה להעביר מידע חשוב בקשר להריון ולידה, לעזור, לתמוך ולייעץ לאישה ומלוויה בזמן ההיריון, בלידה ולאחר הלידה.

נשים שיולדות עם דולה מגיעות ללידה עם אשת מקצוע מנוסה, שעומדת לרשותן לכל אורך הלידה, ומעצימה את תחושת הביטחון שלהן. הידיעה הברורה של האישה שהיא לא לבד, מאפשרת הפחתה של חרדה, והפיכתה של הלידה לאירוע מעצים עבור האם.
ידוע ממחקרים כי לידות המלוות ע"י דולה הן קצרות יותר, יש בהן שימוש מועט יותר במשככי כאבים, אחוז ההתערבויות הרפואיות בהן קטן יותר ואחוז הניתוחים בהן קטן יותר. 

אני מלווה לידות משנת 2008. ליוויתי לידות רבות ומגוונות וזכיתי ללוות נשים בלידות חוזרות. אני מלווה לידות ברחבי הצפון, במשגב ובאזור כרמיאל, גליל מערבי וגליל עליון. אני מלווה בחדרי הלידה בצפון ובעיקר בצפת, פוריה, נהריה, חיפה, וכמובן בבית. אני פוגשת נשים לליווי לידה במהלך ההריון, מעמיקה את ההיכרות איתן ועם צרכיהן, ומתאימה את עצמי אליהן.

הכלים המרכזיים שלי בליווי

אני מלווה בשפת ההיפנוברת'ינג, מתוך ההבנה כי הרפיה עמוקה ויצירת סביבת לידה בטוחה, ייצרו את ההנעה המדויקת ללידה, ואמבריו בלאנס, טיפול עדין לאיזון ההריון, העובר והלידה. נוספים לכך טכניקות מגע, שיחה, דמיון מודרך ועוד, ואני מתאימה לכל אישה את הליווי הנכון לה.

הדבר העיקרי שאני מלמדת נשים לקראת לידה הוא להישאר בנוכחות. כאשר נשים מכירות את מהלך הלידה לעומק, ומכירות כלים באמצעותם הן יכולות להגביר את תשומת הלב שלהן לעצמן ולתהליך, הן יכולות להישאר נוכחות, ולדעת מה הן צריכות בכל רגע.

כדולה אני מאפשרת לאישה להיות בתוך מרחב אישי ושקט, בו היא יכולה לנהל את הלידה שלה. כשאשה נמצאת בלידה במקום של נוכחות, היא יכולה להגיב למצבים המשתנים ולבחור. תהליכים לא נכפים עליה והיא נשארת קרובה לעצמה.
ליווי על ידי דולה מתאים לכל אישה, בין אם היא רוצה ללדת בלידה טבעית, ובין אם היא יודעת שתרצה משככי כאבים, או מכינה עצמה לללידה קיסרית. במציאות הישראלית בחדרי הלידה חשוב מאוד שנשים תדענה שהן יכולות להגיע ללידה כשיש נוכחות מקצועית שתישאר צמודה אליהן לכל אורך הלידה.

הרעיון של להגיע ללידה כשאת לא לבד הוא קדום ועמוק, ולמרבה הצער, נלקח מנשים במאות השנים האחרונות בגלל תהליכים היסטוריים, של כניסת הלידות לבתי חולים. 

היום בעולם הכיוון חוזר להיות "ליווי מיילדותי רציף". במדינות רבות באירופה נשים פונות למרכזי הלידה הקרובים אליהם, וכבר בתחילת ההריון פוגשות את המיילדת שתלווה אותן במהלך ההריון ובלידה, מתוך הבנה שברגע האינטימי ביותר, יש צורך בהיכרות עמוקה ולא מזדמנת. אצלנו, המסלול הקרוב ביותר לכך הוא ליווי לידה על ידי דולה בצפון, והיום יותר ויותר נשים מבינות שלידה בקרבה והיכרות עמוקה, היא טובה יותר. זה לא "טרנד", זו אמת לגבי הטבע האנושי.

הליווי כולל:

  • כ-4 מפגשי הכנה ללידה
  • טיפול אמבריובאלנס במים – איזון הריון ומצג העובר
  • ליווי הלידה
  • מפגש לאחר הלידה

עלות: 5,000